Warning: Use of undefined constant ‘14’ - assumed '‘14’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /pl/wp-content/themes/kopytko/single.php on line 4
Kopytko Mamuta Eleganckie buty dziecięce Sklep Warszawa
Kopytko Mamuta Eleganckie buty dziecięce Sklep Warszawa

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIE OBUWIE ZIMOWE DLA DZIECKA

   Wybór właściwego obuwia zimowego dla naszej pociechy nigdy nie powinien być kwestią przypadku. Na rynku dostępnych jest wiele marek, czy jednak każda z nich zapewni naszemu dziecku odpowiednią ochronę i wesprze szczególnie delikatne dziecięce stopy? Kopytko Mamuta podpowie Wam, na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze najzdrowszej wersji obuwia zimowego.

Odpowiednie materiały 

Obuwie zimowe, ze względu na swoje przeznaczenie, powinno spełniać wiele wymagań. Oprócz swojej podstawowej funkcji, chroniącej stopy przed urazami mechanicznymi, buty te mają wspierać naukę chodzenia u najmłodszych oraz być ciepłe i odporne na warunki pogodowe. Aby realizowały wymienione zadania i były zdrowe dla dziecka, muszą być wykonane z materiałów pozbawionych szkodliwych substancji. Powszechnie wykorzystywane w produkcji odzieży i obuwia substancje, takie jak chrom VI, formaldehyd czy barwniki azowe, oprócz niszczącego wpływu na nasze środowisko, mogą również doprowadzić do uczuleń wrażliwej skóry dziecka.

Wykorzystywany w garbowaniu skór chrom, który ma szczególnie szkodliwy wpływ, jest niestety powszechnie używany w procesie produkcji obuwia skórzanego w masowym obiegu.Istnieją jednak naturalne metody garbowania, które wykorzystuje między innymi marka Froddo. Chorwacka marka nie tylko całkowicie eliminuje chrom ze swoich produktów, ale wprowadza również dodatkową membranę, umieszczając ją między warstwą wierzchnią cholewki, a podszewką i nadając swoim produktom całkowicie wodoodporne właściwości. Do ocieplenia wykorzystuje również futro naturalne, które podobnie jak wełna, jest najbardziej przyjaznym człowiekowi materiałem. Należy pamiętać, iż stopa dziecka poci się dużo bardziej niż dorosłego. W zimie to zjawisko jest nasilone. Dlatego tak ważny jest wybór obuwia z odpowiednią naturalną podszewką, która będzie trzymała ciepło, a jednocześnie nie dopuszczała do zawilgotnienia w zetknięciu z mokrą powierzchnią. Unikniemy tym samym grzybicy i przeziębień.

 

Technologie, pozwalające nadać skórze dodatkowe właściwości ochronne, wykorzystywane są również do produkcji modeli Kopytko Mamuta, które zrobione są między innymi z wodoodpornego nubuku, czy zamszu i doskonale poradzą sobie z trudną pogodą, będąc barierą dla deszczu, śniegu i mrozu.

Wzornictwo i kształt obuwia

Pierwszym kryterium przy wyborze obuwia są oczywiście walory estetyczne. Już w tym momencie warto zwrócic uwagę na sposób odszycia oraz pojedyńcze elementy cholewki. Wybierając zimowe buty dla naszego dziecka, powinniśmy ocenić ich kształt oraz to, w których miejscach but jest elastyczny, w których jego cholewka jest miękka. Najważniejszym dla prawidłowego rozwoju fragmentem jest tylna część, czyli tzw. tylnik. Powinien on być sztywny dla utrzymania prawidłowego ruchu kolan i jednocześnie na tyle plastyczny, aby dziecko mogło swobodnie się poruszać.

Warto również zwrócić uwagę na wysokość cholewki. Buty za kostkę zapewnią odpowiednią izolację i ciepło.Równie istotna jest podeszwa, która powinna być solidna i zapewniać dziecku odpowiednią stabilność i bezpieczenstwo. Nie może ona mieć dużych różnic w wysokości, aby nacisk stopy rozkładał się równomiernie. Jednocześnie spód taki musi być wykonany z elastycznego materiału, który pozwoli dziecku na swobodne zginanie palców. W Kopytku Mamuta dostępne są również spody z obcasem thomsona, wykorzystywanym w przypadku koślawości stóp i kolan, dla stóp z problemem supinacji (rotacja stopy na zewnątrz) lub pronacji (ruch stopy do wewnątrz).

Pamiętając o powyższych zasadach, dobór odpowiedniego obuwia nie musi być trudny, a zapewni naszemu dziecku komfort,wygodę i bezpieczeństwo podczas zimowych zabaw.

 

Zapraszamy do naszego sklepu

ul. Boya-Żeleńskiego 2
00-621 Warszawa

Zostaliśmy uznani za dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami, dowiedz się więcej

Zobacz na mapie

+48 570 290 873

biuro@kopytkomamuta.pl