Warning: Use of undefined constant ‘14’ - assumed '‘14’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /pl/wp-content/themes/kopytko/single.php on line 4
Kopytko Mamuta Eleganckie buty dziecięce Sklep Warszawa
Kopytko Mamuta Eleganckie buty dziecięce Sklep Warszawa

DLACZEGO DOBRE BUTY DZIECIĘCE SĄ DROGIE?

Buty są jednym z najważniejszych elementów stroju naszego dziecka. Pełnią funkcję nie tylko estetyczną, czy ochronną ale mają też wspierać prawidłowy rozwój. Nic dziwnego, że tak wielką wagę przywiązujemy do ich wyboru. Dawniej temat ten wzbudzał o wiele mniej kontrowersji, niż współcześnie. Dlaczego? Normą było przekazywanie odzieży młodszemu rodzeństwu – dzisiaj wiadomo już, że noszenie cudzych butów jest szkodliwe. Z drugiej strony obuwie wykonywane było innymi, tradycyjnymi technologiami, a mała dostępność sztucznych i szkodliwych materiałów przekładała się na jego jakość. Obecnie żyjemy w zupełnie innych czasach, a prawidłowy dobór obuwia dla dziecka pozwala uniknąć problemów zarówno ze stopami, jak i kręgosłupem w dorosłym życiu. Często jednak zastanawiamy się, skąd wysoka cena tych produktów i co się za nią kryje? Otóż cena jest bezpośrednią odpowiedzią na jakość.

Stopy dziecka do 6 roku życia są bardzo miękkie, a jego więzadła nie są jeszcze do końca rozwinięte. Dlatego tak ważne jest, aby szczególnie w pierwszych latach życia dziecko nosiło prawidłowo dobrane obuwie. Decydując się na zakup butów, zazwyczaj chcemy, aby służyły one naszemu maluchowi jak najdłużej. Jednocześnie pragniemy dokonać ekonomicznego zakupu wiedząc, jak szybko potrafi rosnąć stopa naszego dziecka. Dlaczego tak ważne jest, aby rozmiar buta nie był za duży lub za mały? Zbyt duży but nie da stopie oparcia. Dziecko nie będzie czuło się w nim bezpiecznie, ani komfortowo. Natomiast z pewnością zauważymy, że się potyka i chwieje. Zbyt małe buty będą z kolei hamować rozwój stopy, powodować podkurczanie palców i w efekcie trwałą zmianę ich kształtu. Każde dziecko ma inne stopy, dlatego musimy zadbać, aby nasze było pierwszym właścicielem butów, które ma nosić. Nawet nieznaczne odkształcenia na wkładce buta mogą sprawić, iż szukając najwygodniejszej pozycji, zacznie nieprawidłowo stawiać stopy.

Rodzaj materiału, wykorzystanego do produkcji obuwia, w największym stopniu wpływa zarówno na jego cenę, jak i na jakość. Skóra, która jest dobrze wygarbowana i odpowiednio dobrana do modelu lepiej pracuje, dobrze wygląda i jest przyjemniejsza w dotyku. A także właściwie przyjmuje środki do pielęgnacji i impregnacji. Taki wyrób dłużej będzie utrzymywał swoją formę, ciesząc oczy pięknym kształtem. Skóra ta jest ładniejsza i bardziej wytrzymała, ponieważ zachowuje naturalną strukturę włókien. Stąd też jej wyższa cena w produkcji, co automatycznie przekłada się na cenę gotowego wyrobu. Należy jednak zwrócić uwagę na częsta praktykę, wykorzystywaną w masowej produkcji obuwia tańszych marek, dostępnych na rynku. Wykorzystują one skórę wtórną. Jest to produkt powstały z rozpuszczenia i zmielenia odpadów skór naturalnych, do których dodaje się wiążące środki chemiczne. Po wyprodukowaniu arkuszy takiego materiału, odciskany jest na niej wzór lica skóry naturalnej.

Produkt ten, pomimo tak znacznej modyfikacji w strukturze, dalej funkcjonuje jako wyrób naturalny. Jest to w rzeczywistości sztuczny wytwór. Skóra PU, powszechnie nazywana ekologiczną, to kolejny materia,ł nie mający z ekologią nic wspólnego . Ten całkowicie syntetyczny wyrób, o ile ma zastosowanie w przemyśle tapicerskim, jest szkodliwym materiałem w przemyśle obuwniczym. Nie posiada odpowiednich parametrów oddychalności, ani przepuszczalności pary wodnej. Kolejnymi elementami składowymi butów, które zwiększają ich jakość, wpływając na cenę, są spody. Spody lepszej jakości, w przeciwieństwie do tych produkowanych masowo, nie są klejone lecz wylewane z jednej części, np. poliuretanu, sprawiając iż but jest lekki i nie obciąża małych stóp. Dodatkowym kosztem jest także wykonanie podeszwy antypoślizgowej czy profilowanej. Profilowana wyściółka butów dobrej jakości jest umieszczona trwale, a nie przyklejona z kawałkami gąbki, która jedynie imituje profil. Dobre buty to również prawidłowo zaprojektowana i odszyta cholewka, profilujące zakładki noska i zapiętka, wzmocnienie z membran, czy podwójne szycie nićmi wodoodpornymi wewnątrz obuwia.

We wszystkich dziedzinach życia cenimy to, co unikatowe. Jak modele butów z oferty Kopytka Mamuta. Wszyscy nasi producenci wykorzystują ręczną pracę w poszczególnych etapach produkcji obuwia. Ręczna i precyzyjna praca ukazuje dbałość o każdy detal, w tym o równe stębnowanie, które nie może uwierać, ani deformować buta. W obuwiu szytym w ten sposób, w przeciwieństwie do produkcji taśmowej, producent może pozwolić sobie również na podjęcie tematu nietypowej konstrukcji, odpowiadającej na konkretne potrzeby obuwia dziecięcego.

Obuwie, szyte według wymienionych wytycznych, będzie droższe od tego ze sklepów sieciowych. Wyższa cena przekłada się na jakość skóry, eleganckie szwy, wyprofilowane spody i każdy, najdrobniejszy element buta, który świadczy o jego wytrzymałości i przeznaczeniu

Zapraszamy do naszego sklepu

ul. Boya-Żeleńskiego 2
00-621 Warszawa

Zostaliśmy uznani za dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami, dowiedz się więcej

Zobacz na mapie

+48 570 290 873

biuro@kopytkomamuta.pl